Ludzie

Kto pracuje w bonprix?

Łącznie na całym świecie pracuje dla nas około 3000 osób, które z ogromną pasją i w świetny sposób wykonują swoją pracę.

Najważniejszym czynnikiem naszego sukcesu są ludzie, którzy pracują dla bonprix. Dzięki ich pomysłom, know-how i kreatywnym rozwiązaniom udało nam się stać tym, czym jesteśmy dziś. Pracujemy w oparciu o płaskie struktury hierarchii i krótkie drogi decyzyjne. Popieramy samodzielną pracę i inicjatywę działania. Wierzymy w pracę zespołową także wtedy, gdy poszczególni członkowie jednego zespołu znajdują się na różnych kontynentach. I co najważniejsze pracujemy wszyscy wspólnie na jeden cel: aby móc oferować naszym klientkom na całym świecie najlepszą modę. Wspólnie uczymy się z naszych doświadczeń i wspólnie też cieszymy się z naszych sukcesów. Krótko mówiąc: bonprix – it’s us!

Co zachwyca zarząd w bonprix?

W 2016 roku zmieniła się obsada zarządu bonprix. Dr Marcus Ackermann do końca roku pełnił rolę przewodniczącego zarządu bonprix, a od 1. stycznia 2017 objął nowe stanowisko – członka zarządu Multichannel w Otto Group.

Obok obecnych prezesów Riena Jansena i dr. Kaia Hecka w zarządzie zasiedli dwaj nowi prezesi: Markus Fuchshofen, który w lipcu 2016 dołączył do zarządu bonprix i dr Richard Gottwald, od października członek zespołu managementu bonprix.

"W bonprix panuje zupełnie wyjątkowa kultura przedsiębiorstwa. W naszej firmie stawiamy na pracę zespołową, ale cenimy również inicjatywę i kreatywny wkład każdego z naszych pracowników. Dajemy sobie prawo do popełniania błędów, z których zawsze wyciągamy nowe wnioski i lekcje, i zawsze wspólnie jesteśmy dumni z wszystkiego, co osiągnęliśmy. Cieszę się ogromnie, że również w mojej nowej roli będę nadal blisko związany z tą wyjątkową firmą, jaką jest bonprix."

Dr Marcus Ackermann, Przewodniczący Zarządu bonprix, od 1.01.2017 członek Zarządu Multichannel w Otto Group

"Moda jest jedną z najpiękniejszych "drugorzędnych" kwestii na tym świecie. W bonprix kreujemy modę, w której każda kobieta w każdym wieku i rozmiarze świetnie się czuje. Co miesiąc oferujemy nowe kolekcje, dostarczające wiele radości naszym klientkom na całym świecie. Szczególnym powodem do dumy jest dla mnie fakt, że w bonprix wysoka jakość, zrównoważony rozwój i moda w przystępnej cenie świetnie ze sobą współgrają!"

Rien Jansen, odpowiedzialny za Zakupy, Marketing i Retail

"Podejmujemy wszelkie starania, aby dostarczyć naszym klientkom w każdym miejscu – w domu, czy w podróży, inspirujących przeżyć i świetnego serwisu podczas zakupu ubrań, aby w chętny i wygodny sposób kupowały w bonprix. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak zespoły naszych pracowników wykorzystując najnowsze technologie w nieustanny sposób doskonalą rozwiązania w naszych różnych sklepach. Tym samym nasz Model biznesowy, podobnie jak nasza moda są zawsze absolutnie na topie."

Dr Kai Heck, odpowiedzialny za Finance, IT i Services

"Historia naszego sukcesu zaczęła się od 10-osobowego zespołu i 32-stronicowego katalogu. Dziś jesteśmy odnoszącym sukcesy międzynarodowym domem mody i prężnym przedsiębiorstwem e-commerce. Z zafascynowaniem śledziłem i uczestniczyłem przez wszystkie te lata w rozwoju bonprix. Cieszę się bardzo, że wspólnie z kolegami będę tworzyć dalszą przyszłość bonprix."

Marcus Fuchshofen, odpowiedzialny za E-commerce Management, Sprzedaż Niemcy, Marka i Reklama

"W życiu zawodowym nie ma nic bardziej motywującego od wspólnie wypracowanego i wspólnie świętowanego sukcesu. To co jednak w szczególny sposób wyróżnia bonprix, to również sposób obchodzenia się z nieuchronnymi „porażkami”. To właśnie konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów prowadzi do tego, że pracownikom bonprix udaje się zawsze z nową energią i kreatywnymi rozwiązaniami znaleźć nowe drogi do budowania sukcesu w przyszłości"

Dr Richard Gottwald, odpowiedzialny za Sprzedaż Rynki Zagraniczne, E-Commerce, Zarządzanie Procesami Obsługi Klienta i Informacji, Personel i Komunikacja przedsiębiorstwa

do góry