Przyrodnicze zasoby

Jak obchodzicie się z surowcami naturalnymi?

Z odpowiedzialnością i szacunkiem.

Bardzo ważnym punktem w działalności naszego przedsiębiorstwa jest odpowiedzialne obchodzenie się z surowcami naturalnymi. Jednym z nich jest woda, ponieważ większość naszych tekstyliów produkowana jest z bawełny, a jej uprawa wymaga zużycia wiele wody. Kolejny ważny dla nas surowiec naturalny to drewno. To z niego produkowanych jest wiele naszych mebli oraz oczywiście papier do produkcji naszych katalogów.

Pracownica podczas zbiorów bawełny (CmiA, Afryka Zachodnia) © Paul Hahn
Czy istnieją projekty uprawy bawełny chroniące surowce naturalne i klimat?

Tak, np. „Cotton made in Africa“ i bawełna organiczna.

„Cotton made in Africa“  CmiA to inicjatywa, którą wspieramy aktywnie od wielu lat. Począwszy od uprawy, poprzez zbiory i kończąc na sprzedaży człowiek i środowisko naturalne zyskują znacznie więcej niż tylko bawełnę. A to z racji tego, że inicjatywa CmiA dba o dobre warunki socjalne, ochronę środowiska i klimat, m.in. w ten sposób, że rolnicy przechodzą szkolenia w zakresie obchodzenia się ze środkami ochrony roślin, bawełna zbierana jest ręcznie, czyli bez użycia maszyn, a naturalne nawadnianie pól bawełnianych pozwala na zaoszczędzenie ponad 2000 l wody na 1kg bawełny w porównaniu ze zwykłą produkcją bawełny.

Także bawełna organiczna w naturalny sposób pozwala na oszczędność energii elektrycznej, ponieważ do jej uprawy niepotrzebna jest produkcja nawozów i pestycydów. Tym samym oszczędza się ogromne ilości emisji dwutlenku węgla. Tak więc „odcisk węglowy” t-shirtu z bawełny organicznej jest znacznie mniejszy niż „odcisk węglowy” t-shirtu z bawełny z konwencjonanych upraw.

Z tego też powodu projekty Cotton made in Africa oraz bawełny organicznej będziemy dalej rozbudowywać.

Bawełna (CmiA, Afryka Zachodnia) © Paul Hahn
Czy przy pozyskiwaniu drewna można chronić naturalne zasoby i klimat?

Tak. A my wykorzystujemy przyjazne środowisku drewno w coraz większym stopniu.

Drewno jest dla nas ważnym surowcem naturalnym. Wykorzystujemy je w formie papieru biurowego i do produkcji naszych katalogów. W naszym przedsiębiorstwie korzystamy głównie z papieru z recyclingu. Do 2020 roku ponad połowa papieru zużywanego do produkcji naszych katalogów ma posiadać certyfikat FSC®. To wszystko, aby jeszcze więcej świerków, sosen i dębów zostało zasadzonych w ramach zrównoważonego rozwoju.

Tak zrobię!

Pierz nasze produkty w niskich temperaturach. Lekko zabrudzone ubrania wierzchnie będą czyste również po praniu w 30°C.

Dojrzała torebka nasienna bawełny otwiera się (CmiA, Afryka Zachodnia) © Paul Hahn
do góry