Zaangażowanie

Czy Wasi pracownicy angażują się w projekty społeczne?

Tak. Od samego początku założenia naszej firmy w 1986 roku zaangażowanie w projekty społeczne jest ważnym elementem kultury naszego przedsiębiorstwa. Dlatego też wspieramy naszych pracowników w działaniach mających na celu pomoc innym.

Zarząd bonhelp i prezesi bonprix Rien Jansen i dr Marcus Ackermann podczas odwiedzin szkoły dla niesłyszących Tirupur.

Od 2001 roku pracownicy bonprix są zaangażowani w projekt Szkoły dla niesłyszących w Południowych Indiach. Oferuje ona obecnie ponad 350 dzieciom z biednych rodzin oraz osieroconym schronienie i edukację. W Tirupur School for the deaf uczą się one języka migowego, czytania, pisania i wszystkiego tego, czego nauczają inne szkoły. Poprzez akcje charytatywne i projekty „adopcji na odległość“ pragniemy dalej wspierać dzieci i tą wyjątkową szkołę.Tirupur School for the deaf uczą się one języka migowego, czytania, pisania i wszystkiego tego, czego nauczają inne szkoły.

Hospicjum dziecięce Sternenbrücke. Również ten dom i jego mieszkańcy są dla nas i naszych pracowników w siedzibie naszej firmy w Hamburgu bardzo ważni. Od 2003 roku Sternenbrücke pomaga ciężko chorym dzieciom i młodym dorosłym przeżyć godne życie aż do śmierci. Wsparcie otrzymują tu również rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i przyjaciele chorych. A my wspieramy Sternenbrücke w tej pracy!

Jak doszło do Waszego zaangażowania w inicjatywę wczesnego wykrywania raka piersi?

Ponieważ wiemy, że szanse pokonania raka piersi są tym większe, im wcześniej zostanie on zdiagnozowany oraz że świadomość tego ratuje życie. Ponieważ rak piersi z 70.000 nowymi zachorowaniami rocznie jest najczęstszą formą raka w Niemczech, powołaliśmy do życia wspólnie ze Stowarzyszeniem Rak Piersi w Niemczech akcję, której celem jest zwiększenie uwagi i świadomości odnośnie indywidualnego wczesnego rozpoznawania raka piersi. Razem z kolekcją bielizny "Pink Collection" bonprix pragnie uwrażliwić klientki na ten temat i tym samym zwiększyć świadomość , jak ważne jest wczesne rozpoznanie raka. W biustonoszach z tej kolekcji wszyte są celowo przeszkadzające etykietki zawierające instrukcję indywidualnego badania piersi, w myśl przyświecającej inicjatywie dewizy "Rak piersi powinien Ci przeszkadzać!".

Jak ważna jest dla Was dobra atmosfera pracy?

Bardzo ważna.

W bonprix przywiązujemy dużą wagę do zadowolenia naszych pracowników. Przyjazny ton we wzajemnych kontaktach, otwarta i przyjemna atmosfera oraz praca zespołowa są dla nas bardzo ważne.

Wielu naszych pracowników to mamy i ojcowie małych dzieci. Z tego też powodu mogą oni korzystać ze szczególnie elastycznych godzin pracy. A ponieważ jako przedsiębiorstwo należymy do Otto Group, nasi pracownicy mogą również korzystać z szerokiej oferty szkoleń i kompleksowego programu ochrony zdrowia.

W jaki sposób angażujecie się w siedzibie firmy w Hamburgu na rzecz ochrony środowiska?

Między innymi w ten sposób, że unikamy, zmniejszamy i wykorzystujemy ponownie odpady.

Także w siedzibie naszej firmy w Hamburgu, przy ulicy Haldesdorfer Straße kwestie ochrony środowiska i klimatu zajmują bardzo ważne miejsce. Tym samym staramy się podczas pracy unikać niepotrzebnego zużycia energii, zmniejszać jej zużycie i ponownie wykorzystywać możliwie jak najwięcej materiałów.

Temat ochrony środowiska towarzyszy nam również podczas posiłków, m.in. w formie oferty „talerza klimatycznego”, na którym na nasze stoły trafiają regionalne potrawy. "Talerz klimatyczny" oferuje zdrowy posiłek, cechują go krótkie drogi transportu oraz oszczędność energii.

Zdajemy sobie jednak sprawę , że oprócz wymienionych działań można jeszcze wiele więcej. Dlatego też postawiliśmy sobie za cel włączyć dewizę zrównoważonego rozwoju do wszystkich naszych decyzji i w efekcie końcowym rozwinąć siedzibę w Hamburgu w zrównoważony kampus. Plan ten obejmuje zarówno oszczędzanie wody i energii elektrycznej, jak również aspekty socjalne i zdrowotne.

do góry