Dekoracje

Dekoracje do domu czerwone

Oryginalne ozdoby, tematyczne figurki, wazony pełne kwiatów – w domu, o który się dba, o wiele przyjemniej spędzamy wspólny, rodzinny czas. Odmień charakter swojego M, wprowadzając do niego designerskie gadżety. Odważ się i udekoruj swój dom w niebanalny sposób!

Domowe dekoracje od zawsze są nieodzownym elementem każdego mieszkania. Można nazwać je swoistą wizytówką osobowości właścicieli. Nawet najdrobniejsze detale takie jak bieżnik na stole, czy kompozycja świec nadają wnętrzu charakteru i specjalnego nastroju.

Stylowe dekoracje

Warto urozmaicać mieszkanie w pamiątki czy designerskie gadżety. Nawet mała egzotyczna figurka w stylu kolonialnym, przywieziona z jednej z podróży wprowadzi osobistą atmosferę i przywróci wspomnienia. Jeśli więc nasze wnętrze jest bez wyrazu, a jedyne co się w nim znajduje to kilka mebli podstawowego użytku i zasłony na oknach, skomponuj oryginalny świecznik i ustaw go na samym środku stołu czy szafki. Co ważne, jeśli jesteś posiadaczem stołu, potraktuj go jako jeden z elementów dekoracji i pod świecznikiem ułóż ciekawą kompozycję z obrusu i bieżnika.

Nuda w ogrodzie? Ogrodowy stół również możesz potraktować w ten sam sposób. Różnicą będzie jedynie rodzaj materiału. Wybierz jeden ze zmywalnych obrusów, który da sobie radę nawet podczas wielorodzinnych garden party.   

Zielono mi! Czyli naturalne dekoracje

Choć zieleń na ścianach i meblach wyszła jakiś czas temu z mody, przyroda i natura stale pozostają istotnym elementem dekoracyjnym. Co prawda powieszenie klasycznej paprotki nie będzie designerskim posunięciem, to jednak rośliny w pomieszczeniach zawsze pozostaną trendy. Jeśli uwielbiasz minimalizm i duże przestrzenie, ustaw na parapecie dekoracyjne orchidee, które dodadzą koloru, a jednocześnie życia całemu wnętrzu, pozostawiając w nim minimalistyczny nastrój.

Nudę na sofie zlikwiduj prostym, szybkim ruchem. Nudne, bezbarwne poduszki ubierz we wzorzyste, kontrastowe poszewki w stylu boho. Nawet w najbardziej minimalistycznych miejscach, tego rodzaju dekoracja ma szansę zmienić oblicze całego pokoju.

Podobnie możesz uczynić z monotonią w sypialni. Zakryj klasyczną pościel, ciekawą wzorzystą narzutą lub kocem. Oprócz tego, że ochronisz pościel i prześcieradło przed nadmiernym brudzeniem, wprowadzisz do pokoju  ład i porządek.

Rodzinne dekoracje

Nie ma nic cenniejszego niż wspomnienia z najbliższymi. Bez względu na metraż mieszkania, pozwól sobie na kilka zdjęć z najbliższymi. Pusta ściana? Zamiast plakatu opraw w antyramę wielkoformatową fotografię z ukochaną osobą lub zdjęcie dziecka. Barwy, które będą na niej przeważały, mogą stać się inspiracją w dostosowaniu innych dekoracji do pokoju.

Im więcej miejsca w domu, tym na większą rodzinną galerię możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że każda fotografia ma swój styl i barwy, więc ich przesyt może spowodować wrażenie bałaganu.

Dekoracji do domu jest cała gama. Shabby chic, boho, a może retro? W stylach, wzorach i kolorach można przebierać do woli. Udekoruj swoje cztery kąty z bonprix i ciesz się ukochaną przestrzenią w gronie najbliższych!