10% rabatu i dostawa 0zł! Tylko do 22.05.2022! Kod akcji: 5185

Dzianinowy przewodnik

Wszyscy kochamy dzianiny! Są one nieodzowne nie tylko zimą, ponieważ każdy z nas uwielbia otulić się miękkim dzianinowym kardiganem podczas codziennych chwil relaksu. Ale to nie jest ich jedyna zaleta!

kobieta na werandzie
krzesło i stół
wiejska chatka

Dzianiny o splocie dużych oczek

Przytulne & wygodne

Splot dużych oczek i superwygodny fason, oto czym wyróżnia się ulubiony kardigan. W rustykalnym stylu, noszone do dżinsów i niskich kozaków, czy też kontrastowo, do delikatniejszych materiałów, dzianiny o splocie dużych oczek sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. Projektanci eksperymentują co roku z niewyczerpanymi możliwościami, jakie oferują różne włókna, kolory i wzory. Dzięki temu dzianiny dopasowują się do panujących modowych trendów i nie stają się nudne.

Dzianiny o gładkim splocie drobnych oczek

Modne & wygodne

W gładkiej wersji dzianiny pasują zwłaszcza do biurowych stylizacji. Dzianinowe sukienki zyskują oryginalny wygląd dzięki wplecionej efektownej przędzy, czy zdobieniom z cekinów lub koralików i sprawdzają się również w roli kreacji na wieczorne wyjścia. I co najważniejsze nic a nic nie tracą na swojej wygodzie!

Rodzaje splotów

Szeroki ściągacz

Szeroki ściągacz

Ściągacz

Ściągacz

Ściągacz angielski

Ściągacz angielski

Splot gładki

Splot gładki

Warkocz

Warkocz

Szeroki warkocz

Szeroki warkocz

Splot ryżowy

Splot ryżowy

Splot gładki żakardowy

Splot gładki żakardowy

Przestrzegaj koniecznie wskazówek odnośnie pielęgnacji dzianin

Chcąc się cieszyć jak najdłużej ulubionymi ubraniami z dzianiny, przestrzegaj koniecznie wskazówek odnośnie ich pielęgnacji. Tutaj znajdziesz informacje odnośnie sposobu i temperatury prania dzianin.

Przechowuj dzianiny zawsze w pozycji leżącej

Dzianiny powinny być przechowywane zawsze w pozycji leżącej. Na wieszaku mogłyby pod wpływem własnego ciężaru powyciągnąć się, a która z nas chciałaby nosić swetry z porozciąganymi rękawami lub dołem?!?

Przy praniu dzianin nigdy nie możesz przesadzić z ostrożnością

Przed praniem wywiń dzianiny na lewą stronę, tak aby prawa strona była lepiej chroniona. Używaj do prania płynnych środków do tkanin delikatnych, celem uniknięcia powstawania nieestetycznych śladów po środkach piorących na twoim ubraniu. W przypadku wełny nie należy w żadnym wypadku stosować płynów zmiękczających, ponieważ włókna wełniane tracą w ten sposób swoje naturalne napięcie.

Również podczas suszenia należy przestrzegać kilku zasad

W żadnym wypadku nie wykręcaj dzianin po praniu. Ociekającą wodę z dzianin usuwaj poprzez delikatne wyciskanie. Następnie możesz położyć dzianinę pomiędzy dwa ręczniki frotte, zrolować je i lekko ścisnąć. Później susz dzianinę w pozycji leżącej nadając jej w delikatny sposób jej pierwotny kształt. Unikaj suszenia w bezpośrednim słońcu, które powoduje blaknięcie kolorów.

Prasowanie jest zazwyczaj zbędne

Świetną zaletą dzianin jest fakt, że w większości przypadków nie są one podatne na duże zagniecenia. Włókno naturalne wełny, ze względu na swoją wysoką elastyczność, ma naturalną ochronę przed zagnieceniami. Jeśli jednak zdarzy się, że na twojej ulubionej dzianinie utworzy się nieestetyczne zagniecenie, możesz ją wtedy powiesić na noc w łazience lub na dworze. Pod wpływem wilgoci zagniecenia praktycznie same znikną. W przypadku, gdy będziesz jednak musiał/a sięgnąć po żelazko, ustaw je na najniższą temperatuę (jeśli prasowanie jest w ogóle dozwolone). Lepszym rozwiązaniem byłoby w tej sytuacji prasowanie parowe.

beżowy sweter rozpinany