cocooning

Styl życia: Cocooning

06.08.2019

cocooning

Któż tego nie zna? Naglące terminy, ważny email od szefa, poza tym rodzina i przyjaciele domagający się również naszej uwagi. Życie codzienne może być czasami bardzo stresujące, dlatego tak ważnym jest, by od czasu do czasu pozwolić sobie na wolną chwilę, wyrwać się z codziennej rutyny i od trosk i podarować sobie odrobinę luksusu: chwile przyjemności dla samych siebie.

Co oznacza Cocooning?

Cocooning to trend celebrowania domatorstwa i czerpania energii we własnych czterech ścianach.

Angielskie pojęcie oznacza budowanie własnego kokonu, a w przenośnym znaczeniu tworzenie przytulnego domowego gwiazda i kreowanie czasu dla siebie samego.

Przy pomocy łatwych środków, jak np. romantyczne świeczki, przytulne koce i poduszki każde pomieszczenie można zamienić w oazę spokoju i relaksu.

cocooning

Przytulny, albo jak mówią Duńczycy „hygge“ czas w domu można wykorzystać, by zrobić coś dobrego dla siebie samego, czyli podarować sobie domowy wellness. Założeniem pojęcia wellness jest głęboki relaks i odprężenie. Stąd też spokój i rozkoszowanie się czasem dla siebie odgrywają zasadniczą rolę w zabiegach wellness. Hałas i pośpiech zostają za drzwiami.

Nasze 5 pomysłów na domowy relaks

1

Długa kąpiel

Najlepszy początek na dzień wellness w domowym zaciszu to ciepła, relaksująca kąpiel i wyłączenie myśli o codziennych sprawach i obowiązkach.

2

Regenerujący sen

W fazie pełnej stresu i obowiązków często wieczorem zbyt późno kładziemy się spać, a rano zbyt wcześnie dzwoni nasz budzik. Szybko zapominamy, jak ważną rolę w regeneracji naszego organizmu odgrywa zdrowy, wystarczająco długi sen. Dlatego też podarowując sobie domowy relaks kładź się do łóżka tak wcześnie, jak tylko to możliwe!

3

Brunch z przyjaciółmi

Wykorzystaj weekendowe poranki na długie śniadania lub brunch z przyjaciółmi. Rozmowy i spokojne chwile z przyjaciółmi przy dobrym jedzeniu to perfekcyjny sposób na świetny relaks.

Co potrzebujesz do przygotowania smoothie bowl, czyli miski koktajlowej

  • 250g mrożonych owoców jagodowych
  • 1 banan
  • 20cl mleka
  • 2 łyżki płatków owsianych
  • 1 łyżka nasion chia
  • 20ml syropu klonowego
cocooning
4

Sport

Sport? O tak, ponieważ również sport jest sposobem na relaks: podaruj sobie sesję jogi, dzięki której Twoja głowa uwolni się od wielu męczących Cię myśli.

cocooning

Co potrzebujesz do przygotowania domowego peelingu:

  • 100g brązowego cukru
  • 8cl oleju kokosowego
  • 30g zmielonej kawy
5

Dzień w domowym SPA

Zapal świeczki, włącz ulubioną muzykę relaksacyjną i rozpieść swoje ciało zabiegiem peelingu przy użyciu własnoręcznie przyrządzonego preparatu przy użyciu zaledwie kilku składników.

cocooning