Jeansowe

Męskie kurtki i płaszcze jeansowe

Ponadczasowe, uniwersalne i praktyczne - takie właśnie są kurtki i płaszcze jeansowe. Pokaż, że masz poczucie dobrego stylu i zamień jeansową kurtkę w męską modę w najlepszym wydaniu!

Męska kurtka jeansowa

Kurtki jeansowe to modowy hit już od ponad 150 lat. Z początku klasyczny outfit robotników traktowany był jako grube koszule. Chętnie wykorzystywane były do cięższych prac z uwagi na ogromną wytrzymałość.

W połowie XX wieku stała się ona charakterystycznym strojem farmerów, gdzie w latach 60. Zabłysnęła na hollywoodzkim ekranie. Od tej pory kurtki jeansowe przeżywały lepsze i gorsze chwile. Raz uwielbiane przez mężczyzn, raz uważane za modowe faux pas.

W kurtce jeansowej na co dzień

Dziś dżinsowe kurtki to zarówno modny dodatek do casualowego stroju, jak i oryginalnych stylizacji. Traktowana jako zamiennik za marynarkę czy kardigan, doskonale łączy się z elegancją czy niezobowiązującym lookiem. Dobrze prezentuje się w kontrastowych zestawieniach np. dżinsowa kurtka i brązowe, czy nawet czerwone spodnie. Odrobina ekstrawagancji nie zaszkodzi!

Kurtka jeansowa to więc z jednej strony doskonały półformalny strój, z drugiej strony to klasyczny, sportowy outfit.

Z czym ubierać dżinsową kurtkę?

Na szczęście moda na brak umiaru i łączenie jeansowej kurtki w "kombinezon" z jeansowymi spodniami już minęła. Nie bawiąc się w kowbojów, możemy umiejętnie połączyć jeansową kurtkę i stworzyć z niej modne stylizacje, modnego mężczyzny.

Zestaw z męską kurtką jeansową? Chinosy i basicowy t-shirt. Zestaw na zimę? Na t-shirt i kurtkę narzuć płaszcz lub budrysówkę. Kluczem do idealnego kompletu jest obuwie. Wybierz klasyczne, brązowe półbuty lub buty w stylu sportowym.

Pomyślałbyś kiedyś o jeansowej kurtce i krawacie? Nie bój się i zaszalej z męską modą.