Co oznacza dla Was odpowiedzialność?

Tell me

Bardzo wiele.

Na pytanie, czy w bonprix działamy odpowiedzialnie, można szybko odpowiedzieć - naturalnie, że tak! Prawdopodobnie czynimy nawet znaczniej więcej, niż myślisz. Przywiązywanie wagi do korzystnej ceny, a przy tym jednoczesne odpowiedzialne postępowanie to dla wielu nadal sprzeczność. Potrafimy to zrozumieć. Chcemy jednak to zmienić. Dlatego też angażujemy się od lat w działania na rzecz uczciwej współpracy zarówno w krajach, w których wytwarzane są nasze produkty, jak również w naszym przedsiębiorstwie. A to z racji tego, że przedsiębiorcze i odpowiedzialne działania są według nas ściśle ze sobą powiązane.

Podstawą naszych działań jest strategia zarządzania ukierunkowanego na zrównoważony rozwój w Otto Group (zwana   "impACT"  ). Jej celem jest wykazanie, gdzie w całym procesie naszych działań powstają największe (negatywne) oddziaływania na człowieka i środowisko. Przyglądamy się przy tym dokładnie całkowitemu procesowi produkcji naszych produktów - od uprawy surowców naturalnych po korzystanie z gotowych produktów przez naszych klientów. Na podstawie wyników formułujemy odpowiednie konkretne działania. Są one ujęte we wspólnej dla Otto Group Strategii Cr-Strategie der Otto Group (do której należy również bonprix). W tym miejscu pragniemy przedstawić i wyjaśnić podejmowane przez nas poszczególne działania w 3 zakresach naszej działalności, jakimi są: środowisko, warunki pracy i asortyment.

Tell me more...

Kliknij na pytanie, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych działań w zakresie środowiska, warunków pracy i asortymentu.

Czy mogę z czystym sumieniem kupować u Was produkty dobrej jakości?Asortyment
W jakich warunkach produkowane są Wasze artykuły?Warunki pracy
Czy Wasi pracownicy angażują się w projekty społeczne?Zaangażowanie
Czy możecie mieć swój wkład w ograniczanie skutków zmiany klimatu?Środowisko
do góry