Obuwie sportowe damskie trekingowe

10% rabatu i dostawa 0 zł! Tylko do 06.10.2022! Kod akcji: 3610

10% rabatu i dostawa 0 zł! Tylko do 06.10.2022! Kod akcji: 3610

Obuwie sportowe damskie trekingowe

Wybierając się na górską wyprawę lub spacer do lasu, przede wszystkim zaopatrz się w wygodne obuwie. Dzięki specjalnej podeszwie, treki świetnie sprawdzą się przy wielokilometrowych dystansach, czy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Treki - buty do trekkingu i turystyki górskiej

Górskie wycieczki wymagają dobrego przygotowania zarówno pod względem ciepłej i przewiewnej odzieży jak i dobrego obuwia. Obuwie górskie zapewniające ochronę przed typowymi zagrożeniami czyhającymi w górach, jest niezbędne by bezpiecznie przejść górskie szlaki.

Jakie powinno być obuwie trekkingowe?

Przede wszystkim bezpieczne. Dobre treki posiadają sztywną i wysoką cholewkę zapewniając stabilne trzymanie kostki. Zabezpieczają one w ten sposób kostki przed skręceniem podczas chodzenia po nierównych kamieniach. Drugim atrybutem, który świadczy o jakości jest podeszwa, twarda i cechująca się dobrą przyczepnością. Podeszwy obuwia górskiego posiadają głębokie wyżłobienia, pomagające utrzymać się zarówno na śliskich kamieniach, jak i błotnistych podejściach.

Wybierając się na wycieczkę nawet po niskich górach, również musisz brać pod uwagę bardzo zmienne warunki pogodowe. Aby być przygotowaną na nagłe i obfite opady deszczu, potrzebna będzie nie tylko dobra kurtka przeciwdeszczowa i wiatroszczelna typu softshell czy windstopper, ale i obuwie odporne na wodę, zapewniające suche środowisko dla stóp.

Treki idealne na ekstremalne warunki

Przed zaplanowaniem swojej górskiej wyprawy dobrze skompletuj swój strój. Oprócz kurtki, butów i wytrzymałego plecaka, ważne są również spodnie. Luźne i wytrzymałe damskie bojówki świetnie poradzą sobie w trudniejszych warunkach. Ponadto posiadają one dużą ilość kieszeni, dlatego najbardziej niezbędne rzeczy, możesz mieć pod ręką i nie otwierać za każdym razem ogromnego plecaka z całym ekwipunkiem.

Treki nie tylko na górski szlak!

Kto powiedział, że wygodne i wytrzymałe obuwie to alternatywa tylko dla wyczynowców? treki to również doskonała opcja dla kobiet ceniących duży komfort. Nawet w mieście podczas codziennej gonitwy, naszym stopom przyda się profesjonalna podeszwa chroniąca nas przed urazami i uczuciem zmęczenia.

Ekstremalne warunki to więc nie tylko górska wyprawa, a również codzienne życie i obowiązki. Modne fasony damskich treków pozwalają nam wykorzystywać je w każdych okolicznościach i z różnymi fasonami damskiej odzieży wierzchniej. Znajdź modele w swoim stylu i nie daj się zaskoczyć złej pogodzie i nierównej nawierzchni!